Současný Harrachov odráží především turistický průmysl, hlavně v zimě. Je zde vybudován komplex sjezdovek a dvou lanovek na Čertově hoře pro alpské lyžování a snowboarding. Můžete také najít komplex běžeckých tratí navazující na 80kilometrovou Krkonošskou magistrálu.

Celé území Harrachova je protkáno bezpočtem cyklistických tras.

Nejpřitažlivější zajímavostí Harrachova je nepochybně asi 10 metrů vysoký Mumlavský vodopád. Obří kotle a hrnce utvořené dravým tokem řeky se nacházejí v žulovém řečišti bystrého toku Mumlavy.

Harrachov nabízí nespočet letních i zimních aktivit v samotném městě i v jeho okolí. Luxusní apartmány Karolína Harrachov Vám poskytnou širokou škálu vybavení i aktivit, zábavu a relax v příjemném prostředí.

Aktuality z Harrachova Historie Harrachova


Skokanské můstky

V Harrachově se nachází areál pěti skokanských můstků včetně světoznámého mamutího můstku pro lety na lyžích.

Ski Museum

Harrachov je místem, kde se začala psát historie lyžování v naší zemi. Bylo zde vychováno několik světových šampionů a také pokořeno několik světových rekordů. Těmto lidem je věnováno harrachovské Ski museum. Můžete si zde prohlédnout exponáty z počátků lyžařského sportu a skoků na lyžích nebo se podívat na lyžařskou výstroj za posledních 30 let. Nechybí zde asi kompletní výbava Radka „Rakety“ Čermáka, šampiona v rychlostním lyžování a držitele českého rekordu. Mezi nejváženější exponáty patří 120 cm vysoký pohár pro vítěze mistrovství světa.

Hornické muzeum Harrachov

Hornické muzeum a prohlídková štola poskytne svým návštěvníkům ukázku pracovního náčiní a vybavení nebo těžený materiál ve zdejším ložisku rudy. Jsou zde také dochovány těžební stroje z minulého století. Prohlídková štola, vysypaná štěrkem, má délku cca 1000 m a průměrná teplota zde je 7–9 stupňů.

Muzeum skla

Další zastávkou, kterou si stojí za to v Harrachově udělat, je v Muzeu skla, kde se nachází originální výstava lokálního skla, přičemž hovoříme o expozici originální výroby skla v nejstarší soukromé sklárně v Čechách.

Toto muzeum skla je součástí areálu sklárny a obsahuje technologicky i historicky ucelenou sbírku mapující více než třísetletou historii sklářské výroby na Novém Světě. Více než 5000 exponátů čítá samotná sbírka, a tím představuje největší sbírku českého skla pocházejícího z jedná sklárny v České republice.


Lesnické a myslivecké muzeum Šindelka – Lesní hospodářství pro nejmenší

Zde můžeme najít stálou lesnickou a mysliveckou expozici. V této historické budově se dříve vyráběly pravé střešní tašky. Dnes můžete vidět proces těžby dřeva a jeho zpracování. Děti uvidí prostor přezimovací obůrky s mnoha lesními zvířaty a jejich oblíbenou potravou.

Mumlavský vodopád

Patří mezi nejmohutnější a nejkrásnější vodopády České republiky. Mumlavský vodopád je celoročně přístupný a hezky je vidět například z dřevěné lávky, kde se kříží žlutá a modrá turistická trasa – je snadno přístupný. Jedná se o jeden z nejvyhledáva­nějších turistických cílů západní části Krkonošského národního parku, který je nejdokonalejším typem horizontálního celistvého vodopádu u nás. Vodopád je vzdálen necelých 1,5 km od Harrachova. Na výšku i na šířku měří téměř 10 metrů. V letních měsících se tu nabízí skvělé osvěžení a koupání.

Fotogalerie

Zdroj: www.harrachovcard.cz