Premiot Group připravuje projekt výstavby a rekonstrukce hotelu Karolína v centru Harrachova. V rámci tohoto projektu bude zmodernizováno stávající ubytovací zařízení a na místě navíc vzniknou i nové luxusní pokoje hotelového typu.

Projekt maximálně zhodnotí celkový potenciál nejen historické budovy, ale celého místa. Dojde jak ke zvýšení kapacity (na více než 3 400 m² hrubých podlažních ploch), tak standardů. A to při zachování kvalit původní stavby, jejíž historie sahá do roku 1888, kdy nesl hotel svůj prvotní název Krakonoš.

Architektura nové budovy je formována čistým a funkčním stylem s důrazem na použití tradičních materiálů (dřevo, kámen, kov) a environmentální odpovědnost použitých technologií a postupů. Projekt také dbá na dostatek zeleně, světla a vodních prvků. Součástí areálu budou i obchodní prostory, kavárna s pekárnou či wellness.

V zimě 2020/2021 proběhly bourací práce a na jaře 2022 byla zahájena samotná rekonstrukce a přestavba. Předpokládaný objem investic je 240 milionů korun. Dokončení projektu se předpokládá v roce 2023.

Developerská společnost Europa Investment Property prostřednictvím společnosti Karolína Residence s.r.o. zahájila projekční a inženýrské práce projektu výstavby a rekonstrukce servisovaných ubytovacích jednotek včetně zázemí wellnesu a parkování.